Klíčky od auta jsou jedním z nejvyužívanějších předmětů v domácnosti, podobně jako mobilní telefony. Někteří lidé je berou do ruky třeba i desetkrát za den, mačkají tlačítko imobilizéru, otevírají vůz, zasouvají klíč do spínací skříňky startéru, popojedou dva kilometry, pak jdou na oběd, za hodinu odjíždí na nákup, pak k natankování paliva, do zaměstnání, na úřady, na výlet do přírody atd. A klíče jsou stálým společníkem na cestách a samozřejmě od nich očekáváme, aby spolehlivě fungovaly.
Ačkoli bývají robustní, mohou přestat sloužit a v tu chvíli pak nastupuje klíč náhradní, anebo nové obaly na klíče.

obal na klíč

Kdy poptávat náhradní obal na klíče od auta

Běžné opotřebení – málokdo se chová ke klíčům od domu nebo od auta s úctou tak, že by je nosil ve speciálním polstrovaném obalu. Ačkoli je uvnitř klíčů elektronické zařízení, jsou to pořád jen klíče, na první pohled nic zvláštního, co přece musí vydržet fungovat vždy a všude za každých okolností. Při ukládání do tašek a batohů a při další manipulaci se plastový obal opotřebovává, časem nese stopy vrypů, škrábanců, může se kus odlomit. To bývá častokrát důvodem k výměně obalu i k pořízení silikonového krytu.

klíč od auta

Nefunkční tlačítko – bohužel častým jevem bývá zaseknuté či obroušené tlačítko, které neplní správně svou původní funkci. Opět důvod k jeho náhradě za nové. Výhodou je, že lze pořídit obaly na klíče přesně podle vzoru většiny typů vozidel, takže je téměř od těch originálních nerozeznáte. Pouze nemají původní logo a ochrannou známku automobilového výrobce.
Prasklý skelet – mnoho řidičů zachází s klíči velmi hrubě, hází s nimi, pokládají na ně (třeba i omylem) těžká břemena, např. batoh plný věcí, stavební materiál atp. Stává se, že skelet praskne, není totiž obvykle vyrobený z tvrzeného materiálu, ale z docela obyčejného polyetylenu, který také časem stárne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup