1. Hlavní je jíst pravidelně. Nesázejte na diety, tělo potřebuje víc než jen vitamíny. Důležité jsou také cukry, tuky, bílkoviny a další minerály, které jen z ovoce a zeleniny nezískáme. Rozhodně k něčemu je vynechat, nebo alespoň omezit sladké. To ale neznamená, že musíme přestat jíst normální pokrmy, jako je maso, kde jsou jak bílkoviny, tak zdravé tuky. Jogurty, které jsou zdravým zdrojem bílkovin, nejlépe ty bílé. Cereálie jako zdroj vlákniny, ale třeba přílohy jako je rýže nebo brambory rozhodně nevynechávejte. Pokud máte na něco chuť, neodpírejte si to. Budete tělo akorát trápit, a to rozhodně není dobrý tah. Jednou za čas si člověk dopřát musí.
smoothies z ovoce.jpg
2. Dodržujte pitný režim. To je jeden z nejdůležitějších kroků. Přispívá nejen ke spalování tuků, ale také ke kráse, a odehnání pomerančové kůže. Když nebudete hodně pít, z vašeho těla nebudou odplavovány nečistoty, které ničí nejen vnitřní orgány, ale i pokožku. Nejlepší je čistá voda bez příchuti a bublinek. Ale není to pravidlem, můžete pít i čaje (normální či ledové), džusy, někdy i minerálky jako je Magnesia, která obsahuje vysoký podíl přírodního hořčíku.
3. Hýbejte se. Mít pohyb neznamená cvičit několikrát denně. Znamená to posilovat nebo chodit běhat třeba 3-5x týdně. Záleží na tom, jak moc jsme zvyklí cvičit. Pokud jste se nikdy nějak aktivně nehýbali, nemůžete ze dne na den začít několikrát týdně. Mezi nejoblíbenější sporty ke zpevnění těla nebo spalování tuků patří klasické fitness, jóga, pilates, běhání nebo tanec, ale je to individuální.
cvičení u řeky.jpg

Když se hubnutí zvrtne

Nejčastější komplikací hubnutí je nesprávné stravování, které může způsobit několik nepříjemností.
Mezi nejklasičtější patří
· Jojo-efekt – Když se snažíte držet dietu a nestravujete se pravidelně, pravděpodobně vás bude často honit hlad nebo chuť, což můžete zvládnout jen těžko (maximálně nějakou dobu). Přijde na vás období, kdy všechno, co jste tělu odepřeli mu dodáte najednou, a jelikož tělo ví, že zas dlouho nic takového nedostane, všechno si uloží, a vaše váha půjde nahoru dvojnásobně, než když jste začali s hubnutím, tak začnete od začátku a bude z toho jeden velký kolotoč.
· Porucha příjmu potravy – týká se v 99% dívek a dělí se na anorexii a bulimii. Obě choroby jsou velmi nepříjemné a nemusí pokaždé dopadnout dobře.

Jak můžete hubnout v běžném životě?

® Cviky ve škole nebo v práci (jedná-li se o sedavé zaměstnání) – na internetu jich je spousta.
® Seďte a choďte rovně
® Noste u sebe vždy alespoň malou flašku s vodou
® Hodně spěte
® Hubnout můžete i na jiných místech, než jen na podložce (například ve sprše: )