Je dobře známým faktem, že každá právnická osoba musí mít své sídlo, které má zaregistrováno na příslušném úřadě, podobně jako je tomu u fyzických osob a trvalého bydliště. Rozdíl je však v tom, že u právnických osob jsou tyto adresy veřejné – každý si je může najít v obchodním rejstříku.

To představuje problém především pro podnikatele, pracující z domova. Pokud nechtějí uveřejnit svou adresu, nezbývá jim, než hledat jiné řešení. A tím může být virtuální sídlo společnosti https://www.companiesandoffices.cz/sidlo-spolecnosti/, které některé firmy poskytují.

typické firemní sídlo

Funguje poměrně jednoduše – dostanete adresu, kterou si vyberete. Ta bude sloužit v podstatě pouze k přebírání firemní pošty a k případným řídkým schůzkám například s obchodními partnery. Po zbytek doby tyto prostory využívat nebudete.

Je jasné, že takovéto zřízení má poměrně mnoho výhod, z nichž tou asi největší je cena. Koneckonců, v podnikání není peněz nikdy dost, a konkurence je skutečně tvrdá. Proto není na škodu ušetřit, kde je to jen možné, aniž bychom zkompromitovali naši práci. A toto je jedna z možností, jak na to.

smlouva o virtuálním sídle

Dále nelze opominout fakt, že s tím budeme mít mnohem méně starostí. Vzhledem k tomu, že ony prostory v podstatě nevyužíváme, nemusíme řešit ani jejich údržbu a úklid. To vede k další úspoře peněz, neboť nyní nepotřebujeme uklízečku, ani kupovat čisticí a jiné prostředky.

Samozřejmě, pokud kanceláře potřebujeme k práci častěji, pak pro nás toto řešení není příliš výhodné – u virtuálních sídel máme jen omezené možnosti, kdy pronajaté prostory můžeme využít. Avšak dnes, kdy se naprostá většina kancelářské práce dá provádět v pohodlí domova přes internet, je takovýchto podnikatelů čím dál méně.

Není tedy divu, že se zvyšuje i popularita virtuálních sídel. A vzhledem k rychlému vývoji technologií je pravděpodobné, že tento trend bude nejen pokračovat, ale také se nadále zrychlovat. Vypadá to tedy, že se virtuální sídla v budoucnu stanou něčím zcela běžným.