Vítejte v novém světě, kde v prostorách jednotlivých muzeí nemusíte dávat pozor na to, abyste náhodou něco neshodili. Starší žena, která hlídá jednotlivé sekce a pomalu se bojíte i nadechnout. Samozřejmě k některým výstavám a tématům stále patří klid a opatrnost, protože předměty mohou být opravdu velmi vzácné, ale pokud vás tento styl nezajímá nebo máte nenechavé děti, a přesto chcete vyrazit za kulturou, navštivte interaktivní výstavy.
dvě děti a interaktivní deska
Co to znamená?      
Je to čím dál více rozšířený fenomén. Muzea, kde můžete na vše sahat, ba naopak přímo vás vyzývají cedule se slovy, vyzkoušejte si! Můžete tak zkoušet vaše smysly, vědomostní kvízy, které pro vás připraví přímo na místě nebo další věci, často velice zábavné.
Kde takové výstavy najdu?
Těchto míst je po republice více a více. Osvědčují se často i pro děti více přínosné svou hravou formou učení. Prostě co si školáci zkusí, lépe si pamatují, než to co pouze vidí a přečtou.  Muzeí a výstav je opravdu mnoho, setkáme se jak se stálými expozicemi, tak dočasnými. Vypsat všechny by bylo opravdu dlouhé, ale myslím, že neuškodí se seznámit s několika zajímavými tipy.
·         Muzeum smyslů
Nachází se v hlavním městě. Zažijete zde věci absolutně nepředstavitelné a na pohled až iracionální. Muzeum se bude stále a opakovaně zmást vaše smysly různými optickými iluzemi, naučíte se tady také spoustu věcí o vašem vnímání. Budete zkoušet různé vůně a pachy a jiné věci a hlavně si to parádně užijete.
robot v různých polohách
·         Muzeum Karla Zemana
Jméno filmu, které asi každému hned naskočí je „Cesta do pravěku“. Tomu je také věnovaná největší část. Zde si máte možnost vyzkoušet na svých fotoaparátech a kamerách trikové postupy, které právě pan Karel Zeman využíval. Opět najdete toto muzeum v Praze.
·         Rumcajsův svět Radka Pilaře
Jak už název napovídá, tato expozice nadchne hlavně naše nejmenší. Nachází se, kde jinde než v Jičíně. Děti si budou připadat, jako by byly součástí Rumcajsova světa.
·         Techmania Science Center
Pro malé vědátorky a vědátorky tu máme skvělou zprávu. Zajeďte si do plzeňského muzea vědy, kde můžete prozkoumat mnoho jevů a hodně nového se naučit.
 
Rozhodně výstav a muzeí naleznete mnohem více, pokud vás to zaujme. Užijete si spoustu zábavy hravým způsobem a už možná neuvidíte znuděné tváře svých huberťáků, když s vámi zase budou muset jet do muzea.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup