Chtěli byste bydlet pod vlastní střechou, ale nechcete na tuto „vymoženost“ čekat nejméně příštích deset let, až našetříte dostatečné úspory k tomu, aby vám byla některá banka ochotna poskytnout hypotéku?
Trh s bydlením zažívá bezesporu krizi – anebo ji spíše zažívají lidé s průměrným platem, kteří nejsou schopni dosáhnout na život ve vlastním domě anebo bytě, a jsou tak odkázáni na celoživotní bydlení v podnájmu.malý domek – ilustrace
A život v podnájmu, to samozřejmě není nic moc. I když budete měsíc co měsíc platit vysoké nájemné, které vám spolkne velký díl platu, tak si za tyto vydané peníze prakticky nic nekoupíte. Vaše investice do budoucnosti je tak prakticky nulová. Dost možná si bez souhlasu nájemce nebudete moci ani připevnit obrázek na zeď. K tomu nikdy nevíte, kdy vám nájem vypoví a vy tak budete muset jít o kus dál. Avšak jedno je jisté – tímto způsobem nikdy nenašetříte dost peněz na to, abyste se mohli osamostatnit.
Takže v porovnání s placením nájemného jsou splátky rizikové hypotéky vlastně docela fajn. Drahá a riziková hypotéka vás bude jistě také vyčerpávat, nicméně na jejím konci stojí sen o vlastním bydlení – o majetku, který bude váš, bude mít svou hodnotu, a pokud svůj dluh splatíte, tak už vám ho nikdo nevezme.červený látkový domeček, sladký domov
Jenže co dělat v případě, kdy vás život v nájmu neláká, a hypotéku nemůžete z různých důvodů získat?
Je zde jedna skvělá možnost, která lidem na západ od nás pomáhá s řešením jejich nároků na bydlení už desítky let. Vždyť i u nás už si můžete pořídit buď starší, anebo zcela nový mobilní dům Top-mobilnidomy.cz!
Jeho největší devizou je jistě cena – za jeden milión korun už si nikde jinde vlastní bydlení nekoupíte. Tak málo už nestojí ani byt ve městě. Přitom právě s menšími městskými byty lze mobilheimy docela dobře srovnávat. Jejich cena je nižší, ovšem podlahová je prakticky totožná. A stejně tak i vybavení, kdy uvnitř najdete vše potřebné.