To že se rovnátka dávají dětem, aby se jim srovnaly druhé zuby, není nic překvapivého. V dřívějších dobách se za tento nástroj v ústech spíše styděly, ale v dnešní době to je již celkem běžná věc. Nositel se nemusí cítit trapně, jelikož je to stejně přirozené jako brýle. Nicméně podobný osud křivých zubů může postihnout dospívající, ale i dospělé jedince. Mají být i oni odkázáni na to, aby se jim někdo posmíval, že mají křivé zuby? Rozhodně ne, naopak řešení je skutečně na dosah ruky a například ortodoncie Praha má tak mnoho možných návrhů, jak si s tímto problémem poradit.
konzultace nad snímkem
Máme problém s chrupem? Je čas to řešit
· Navštívit zubního lékaře je prvotní úkon a mnohdy není na škodu se objednat rovnou k ortodontické léčbě. Zde vše začne důkladným vyšetřením.
· Lékař analyzuje čelist, zuby i jejich kousací funkci. Bez rentgenu se to rozhodně neobjede, nicméně, ten se již běžně používá i při zjištění hloubky nemocných zubů.
· Nyní je čas provést jakýsi plán, na kterém se musí shodnout jak lékař, který jej navrhne, tak pacient, který s ním bude souhlasit.
· Důležité je přistoupit i k volbě vhodných rovnátek, s kterými bude dospělý jedinec chodit i dva roky, podle potřeby a také rozsahu křivých zubů.
· Bez dobře provedených otisků by se celá věc těžko obešla, jelikož ty pěkně ukáží, jak ve skutečnosti chrup vypadá. Sádrový model bude uchován a podle něco se dá posoudit, jak léčba postupuje kupředu.
rovnání zubů – drátky na modelu

Dále pokračuje laboratoř

Posouzení všech nasbíraných dat a následného modelu, to je pouze první krok. Dále pracuje laboratoř, která přirozeně vytvoří rovnátka na míru podle sádrového modelu. Někdy se dokonce stává, že je ještě před daným modelem potřeba některé zuby vytrhnout, aby poskytly prostor pro rovnání ostatních. To ale nejdříve řeší lékař u posouzení při vstupní prohlídce. Laboratoř předá zpět vytvarované drátky a opět začne pracovat lékař společně s pacientem. Vůbec není na škodu pozvat ještě odborníka přes dentální hygienu, který vysvětlí a i případně naučí, jak si bude dotyčný nyní čistit zuby. Teď už to chce jen čas, trpělivost a dodržovat pravidelné kontroly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup