Pořídili jste si dům určený k rekonstrukci a bývalý majitel v něm zanechal značný nepořádek a spoustu harampádí? Domluvili jste se na tom, že na své náklady dům vyklidíte, když se celý proces předání objektu zrychlí? Proč ne, může to být rozumné už jen proto, abyste zbytečně s rekonstrukcí neotáleli, a čím dříve bude hotovo, tím dříve budete moci objekt obývat.

starý dům

Po předání domu vám však mohou začít starosti a po zralé úvaze můžete dospět k tomu, že bude rozumnější vsadit na profesionály, kteří vyklízení domu https://vyklizeniexpres.cz/vyklizeni-domu-bytu-chalup-kancelari/ pojmou stejně, jako všechny předešlé zakázky. Co by vás tu mohlo nemile překvapit?

Množství předmětů – když se vyklízí městský byt, jde o poměrně malý prostor (až na některé výjimky), a vyklizení nezabere mnoho hodin. S velkými podsklepenými domy to však bývá obtížnější, ve sklepích a na půdách se mohou objevovat různá „překvapení“, s nimiž jste nepočítali, a v první řadě vám začne množství předmětů přerůstat přes hlavu. Příliš velké sousto pak vyžaduje velké fyzické nasazení a v důsledku toho možná zranění a oslabení imunitního systému, která vedou k ulehnutí na lůžko.

vyklízení prostor

Hmotnost předmětů – a co když v domě zůstanou staré vyřazené spotřebiče, jako jsou chladničky, pračky, myčky nádobí a někdy i staré nefunkční stroje, například hoblovka z první poloviny dvacátého století s širokým podávacím stolem a hoblovacím válcem, která váží přes dva metráky?

Plíseň – ve starých domech bývají zatuchlá místa pokrytá hnilobou a plísní a to rozhodně není nic příjemného ani zdravého. Profesionální vyklízecí firmy s tím počítají, ale co vy? Máte k dispozici speciální filtry, respirátory a ochranné oděvy? Někdy to vyžaduje nákladné bezpečnostní pomůcky a jejich jednorázové pořízení se vám nemusí vůbec vyplatit. Plísně poměrně často číhají i pod kobercem a manipulace s podlahovou krytinou by měla probíhat s velkou opatrností.