Chcete zažít dobrodružství, nejdříve si kupte letenky Paříž Levneletenky.cz a uvidíte tu krásu na vlastní oči.

  1. Řeka Seina

Ačkoli se může zdát, že Seina je řeka jako každá jiná, pro turisty je stejné lákadlo jako pro nás Vltava. Podívat se na ni můžete z nábřeží, z jednoho (nebo i více) z 36 mostů, nebo přímo z lodi, která Vás vezme po proudu po nejhezčích památkách u břehu.
Pokud se na řeku chcete podívat z mostu, jako jeden z nejkrásnějších je považován most Alexandra III. Se svými sedmnácti zdobenými sloupy a alegorickými sochami. Postaven byl pro Světovou výstavu uskutečněnou v roce 1900.Řeka Seina při zapadajícím slunci

  1. Lucemburské zahrady

Lucemburské zahrady, kde se protíná jak kulturní, tak přírodní památky Paříže. Chodí sem rádi nejen turisti, ale i samotní Pařížané kvůli klidu, relaxaci, ale také za kulturou, zábavě, nebo sportu.
Hlavní dominantou je Lucemburský plác vybudovaný v 17. století pro Marii Medicejskou, ale dnes je sídlem senátu. Vedle něj najdete osmiboké jezírko http://agartha.cz/html/pruzkumy/cechy/kolin/index.php na kterém si mohou děti pouštět plachetnice. Pro děti jsou zde dále k nabídce hřiště, která jsou ovšem za malé vstupné. Za to jsou ale dobře vybavená a udržovaná.

  1. Park de Bagatelle

Byl postaven na konci 18. století v anglo-čínském stylu. Momentálně však slouží jako botanická zahrada s několika skleníky a květinovými parky. Je přístupný veřejnosti a vidět zde můžete i původní hrad Bagatelle.

  1. Park Monceau

Je veřejnosti volně přístupný park v 8. okrsku Paříže a se svými 8,2 hektary zabírané plochy je téměř nepřehlédnutelný. Tento fakt umocňuje i hlavní brána, která je neobvyklá díky své výstavbě – je to totiž rotunda. Zvláštní je také svým ‚anglickým‘ stylem, který ve Francii téměř nenajdete. Typickým jsou pro něj náhodně postavené sochy, kroutící se chodníky a pilíře.Lucemburské zahrady s dominantou Lucemburským palácem

  1. Park Floral de Paris

Tato botanická zahrada se svými 310 tisíce metry čtverečními tvoří jedny ze čtyř částí Botanické zahrady Paříže. Najdete zde 650 různých kosatců, louky, vodní plochy, ale také fontány, sál, restaurace, divadlo a hřiště.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup