Trápíte se s přebytečnými kilogramy navíc na svém těle? Chtěli byste hubenější zadeček nebo ploché břicho? Nedaří se Vám snížit tělesnou hmotnost? Nebo jste takoví „normální“ a říkáte si, zdali je to opravdu v normálu? Kdo nám to prozradí? Nemusíte hned chodit k lékaři, postačí, když si vypočítáte bmi neboli body mass index.

Je Vaše váha ještě v normálu? Nebo už patříte mezi ty tlustější či dokonce obézní lidi? To prozradí body mass index neboli zkráceně BMI.

O co se tedy jedná a jak si to můžeme sami vypočítat? Sami to určitě složitě pomocí kalkulačky počítat nebudeme, existují snadnější a rychlejší metody. Na stránkách zadáte pár veličin, kliknete a už budete vědět výsledek.

hamburger

Co všechno budete muset zadat? Do kalkulačky se zadává to, zdali jste muž nebo žena, protože každé tělo je jiným způsobem stavěné, dále přidáte svou aktuální hmotnost, čili to, kolik vážíte, jakmile se nyní půjdete zvážit, nesmí chybět ani rok narození, protože kilogramy se odvíjí také od našeho stáří. Tato veličina je proměnná a tak po zadání narození bude jiná ve dvaceti a bude jiná v padesáti, to jistě chápete. A nesmí chybět ani výška Vaší postavy, čili kolik měříte.

zdravé jídlo

Pár veličin a jak je to jednoduché. Jakmile parametry zadáte, kalkulačka už sama vypočítá výsledek. Číslo pak můžete srovnat s tabulkou a zjistit, jak na tom jste. Výsledek je však vždy pouze orientační, nemusí nutně znamenat, že je něco špatně, ale může nám prozradit a alespoň trochu nám udělat představu o tom, jak to vlastně celé funguje a zdali máme pouze nadváhu, nebo už jsme například obézní. To je možná dobré vědět, protože podle toho bychom se měli zařídit, především kvůli našemu vlastnímu zdraví, které nadváhou a vysokou obezitou samozřejmě trpí a to nejenom kosti a klouby, ale i vnitřní orgány pohlcené a přesycené tukem.

Výsledky porovnávejte s tabulkou, která Vám podle čísla určí hodnotu, kterou se budete řídit a podle které zjistíte, kam spadáte.