Je to velice nepříjemný pocit, ale bohužel každého z nás někdy postihne stres, úzkost a nervozita. Projevuje se to pocity strachu, pocitem nebezpečí, studeným potem nebo zrychleným tepem. Pokud trvá krátce a je v přiměřené intenzitě, je to normální a není to pro člověka nebezpečné. Bohužel pokud je intenzita velká a trvá dlouho a často, mělo by Vám blikat výstražné světlo, že je potřeba tento problém řešit. Dle studií bývají úzkostlivější, nervóznější a stresující více ženy než muži. Cítíte občas stres, nervozitu a úzkost? Přečtěte si pár tipů , co Vašemu tělu udělá příjemně a odplaví špatné pocity.
působení stresu

Stres

· Je to reakce organismu na zátěžovou situaci
· Pro někoho je to součást běžného života a neřeší ho
· Stres však může zabíjet
· Pokud trpíte dlouhodobě stresem může Vám způsobit tyto příznaky jako jsou poruchy příjmu potravy, jiné žaludeční onemocnění, kožní reakce, rakovinu nebo srdeční choroby.
Dobré a kvalitní jídlo určitě blahodárně působí na stres. A pokud rádi tancujete, vezměte rodinného příslušníka, kamaráda, kamarádku nebo jen osamoceni vyrazte na tancovačku nebo si třeba jen zatancujte doma před televizí.
muž s bolestí hlavy

Nervozita

· Je to nepříjemný pocit napětí a neklidu
· Většinou nás postihuje před důležitou schůzkou, důležitou informací, rande
· Mezi další projevy patří sevřené hrdlo, tlukot srdce, zpocené ruce, červené flíčky
· Pomoci si můžete například svíráním prstů nebo svalů anebo protistresovým dýcháním.

Nikdo není dokonalý a je důležité se s tím smířit. Když něco nevyjde tak se přes to přeneste. Řekněte si, že jste pro danou věc udělala vše, co jste mohla a pusťte se třeba do nového koníčku nebo si zajdete na procházku. Vyčistí Vám to hlavu.

Úzkost

· Je to pocit obavy, nebezpečí a strachu, nejistota
· Má trvání jak krátkodobé tak i dlouhodobé, která může přecházet do paniky
· Přidanou hodnotou úzkostí je, že zvyšuje výkon a motivaci.
Postavte se strachu čelem. Jen to Váš může zbavit těchto pocitů. Motivuje Vás to k lepším výkonům a překonáním sami sebe. Pocítíte příjemný nával hrdosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup