Pořídit si vlastní bydlení, to není jen tak. Ale v každém případě se to vyplatí, neboť tak získáte hodnotný majetek, který už něco znamená. A to i v případě, kdybyste si třeba koupili jen malinký maloměstský byt. Je tedy jasné, že do vlastního bydlení se vyplatí investovat, a to i v situaci, kdy vám nezbývá nic jiného, než si sjednat půjčku.

kniha čísel

Půjčky na bydlení jsou vlastně těmi nejčastějšími typy úvěrů, protože jen málokdo z nás nosí po kapsách dost peněz na to, aby si mohl koupit byt či dům jen tak z ruky, aniž by si půjčil peníze. Většina lidí se neobejde bez hypotéky na bydlení, ale problém je v tom, že mnoho lidí ani na takovou hypotéku nedosáhne.
Když máte zájem o půjčku na bydlení, tak musíte být tak zvaným bonitním klientem, a ještě ke všemu musíte navrch přidat alespoň dvacet procent sumy, na jakou vás takové bydlení vyjde. A to není snadné. Pokud máte nižší příjmy anebo třeba máte zdánlivě vysoké měsíční výdaje, které banka odhaduje mimo jiné i z toho, kolik máte dětí a co děláte, tak máte smůlu. A podobně odejdete s prázdnou i v situaci, kdy nemáte žádné nezbytné peníze na povinnou spoluúčast.

Nicméně i taková prekérní situace může mít řešení, pokud se s žádostí o úvěr na bydlení obrátíte na nebankovní společnost. Tam vám mohou vyjít vstříc třeba i s nižšími příjmy jednoduše tak, že budete svůj úvěr splácet hodně dlouho, což jednotlivé splátky sníží.

finance

Ovšem pokud máte zájem o 100% hypotéku, tak tu nezískáte opravdu nikde. Již několik let zpátky je možné dosáhnout pouze na osmdesáti procentní hypotéky. Ale nevěšte hlavu, protože právě v nebankovní společnosti platí, že když se chce, tak se vhodné řešení jistě najde. Takže je jisté, že i vy naleznete takové podmínky smlouvy o úvěru, které budou maximálně vyhovovat jak vám, tak i vašemu věřiteli. Právě individuální půjčka šitá na míru je to, co v takové situaci nejvíce potřebujete.