Určitě není nad to si pořídit novou motorku. Ale ne všichni na to mají finance a tak se ohlížejí po motorkách z druhé ruky. Při této koupi je důležité pamatovat na pár věcí a dávat si pozor co kupujete, abyste nebrečeli nad výdělkem. Kvalitní motorka z druhé ruky by měla být nebouraná, pravidelně sepisovaná a garážována. Před nákupem motorky byste měli mít jasno jakou značku a výkon sháníte. Poté na různých webech nebo v časopisech nastudovat plusy a mínusy této motorky a zvážit zda je pro Vás opravdu vhodná. Určitě není na škodu si přečíst různé diskuze, zda jsou i ostatní s touto motorkou spokojeni co jim na Vámi vybraném druhu vadí. Určitě Vám to hodně pomůže s rozhodováním. Také se neváhejte podívat na aktuální prodejní ceny motorky. Není určitě dobré koupit motorku hned z první nabídky, která Vám padne do oka. Pozor hlavně dejte na fiktivní prodejce ze zahraničí a nikdy neposílejte peníze předem. Takové inzeráty házejte rovnou do koše.

motorka BMW

Koupě v bazaru nebo od soukromé osoby?

 

Každý z těchto nákupu má své pro i proti. Pokud svou vysněnou motorku najdete v bazaru, máte vyhráno. Sice zaplatíte vyšší cenu, ale máte v kapse jistotu. Samozřejmě se musí jednat o prověřený bazar. Takové bazary si zakládají na solidnost a nebudou Vás tahat za nos. Před návštěvou si bazar můžete prolustrovat na internetu, a pokud nenajdete negativní recenzi, máte vyhráno. Co se týká soukromých osob tak negativního na internetu toho najdete mnoho. Nikdy ani sám majitel motorky neví přesně, zda je motorka úplně v pořádku, pokud třeba není mechanik. Proto je důležité si při takovém nákupu dávat větší pozor.

dlouhý chopper

Neodmítejte zkušební jízdu

 

Nikdy neodmítejte zkušební jízdu, neboť Vám může o stavu motorky mnoho napovědět. Než nastartujete, vyzkoušejte, zda je motor úplně studený. A to z důvodu, že budete mít jistotu, že Vám motor nastartuje dobře i další den. Motorka při jízdě nesmí vyluzovat nepatřičné zvuky, střely z výfuku. Na zkušební jízdu si nechte patnáct minut. Po příjezdu zpět a vypnutí motoru, zkuste motor opět nastartovat, ať máte informaci, jak motorka startuje za tepla. Nezapomeňte u motorky před nákupem zkontrolovat s techničákem výrobní číslo rámu a motoru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup