Každý dům, či chalupa by měla mít svůj plot, který bude okolo Vašeho pozemku. Díky plotu budete mít jistotu, že Vám nikdo z pozemku nic neodcizí a také budete mít větší pocit bezpečí. Mimo to budete mít konečně vytyčenou hranici Vašeho pozemku a budete vědět, kde končí Váš a začíná sousedův. Pokud plot nemáte, tak zapřemýšlejte nad třemi variantami, které se staví nejvíce. Těmito variantami jsou betonové ploty, pletivové ploty a ploty dřevěné. Všechny ploty se od sebe liší a mají jiné vlastnosti.

betonové ploty

Plot pletivový je velice oblíbený i v této době a lidé si ho kupují hlavně díky ceně a dobré kvalitě. O plot se nemusíte během let starat a i tak vydrží dlouhé roky. Dále ho můžete opatřit ostnatým drátem a dá se s ním oplotit doslova cokoliv. Jde zde o ideální poměr ceny a kvality.

Plot dřevěný, už se v dnešní době moc nedělá, ale i tak ho můžeme vidět. Většinou jde o starší domy, nebo chalupy, kde je plot už roky a lidé ho neustále udržují. V tom také tkví jeho nedostatek. O plot se totiž musíte neustále starat, aby vydržel dlouhé roky. Ovšem jeho pořizovací cena není moc nákladná.

betonové ploty

Betonové ploty jsou určitě špičkou na trhu. I když si za ně připlatíte, tak se můžete těšit na řadu výhod, které předchozí ploty nemají. Mezi tyto výhody patří zaručeně povětrnostní a protihluková bariéra a výška až 3 metry. Plot vydrží dlouhé roky bez údržby a můžete si vybrat z mnoha druhů dekorů a výplní. Výplně mohou být dřevěné, plastové, či kovové. Dále na plot nepotřebujete žádné stavební povolení a má jednoduchý servis. Součástí plotu může být samozřejmě vchodová branka, ale i vjezdová brána a to dvoukřídlá, či samonosná. I tyto brány mohou mít výplně a to stejné, jako plot.

Pokud tedy plot nemáte, tak zauvažujte o pořízení betonového plotu. Zaručeně nebudete litovat a plot Vám vydrží dlouhé roky bez údržby.