Na sklonku roku a začátkem toho nového se konají nejrůznější večírky, společenské akce, plesy a firemní večírky. Taky na některý zavítáte? Pozor na trapas! 

Na společenské akci, firemním večírku i na plese si dejte pozor na trapasy – Jak se jim vyhnout?

S příchodem vánočních svátků a konce roku se blíží také oblíbená doba plná večírků, firemních akcí a plesů. I vy se na nějakou podobnou společenskou akci chystáte? A víte, jak byste se měli chovat, abyste se na druhý den nemuseli stydět? Pozor si dejte nejen na vhodné oblečení, ale i na chování a také na konzumaci alkoholu. Toho přeci jen na večírcích bývá požehnaně, ale alkohol je velmi zrádný. Jak si počínat, abyste si akci užili, ale přesto ji zvládli s přehledem a grácií? 

míchání drinků

Alkohol a jídlo – jak se občerstvit a nepřehnat to 

Alkoholu i jídla, kolik si hrdlo ráčí. Každý večírek je pověstný tím, že se na něm můžeme dobře najíst i napít. Jenže je vždy potřeba myslet na to, že se to nesmí přehánět a to s ničím. Alkohol s lidmi dokáže pořádně zahýbat, zvláště pokud nejste na jeho konzumaci příliš zvyklí. Najednou si dáte několik skleniček a malér může být na světě. Díky alkoholu vám může být špatně, můžete se nevhodně chovat nebo něco nepěkného říci někomu ze známých, kolegů nebo třeba i nadřízených. Je tolik věcí, co může alkohol pokazit, a proto jej na večírcích i plesech pijte vždy s rozvahou. Ještě, že se dá na takových akcích i jíst. 

Právě jídlo je to, co vás může zachránit. Když budete pít alkohol, ale budete to prokládat i něčím na zub a nealkoholickými nápoji, neopijete se tak moc a tak rychle. Mezi skleničkami si tam zajděte něco zobnout, ale u švédských stolů se opět chovejte trošku střídmě a nejezte všechno jen proto, že to tam je a zadarmo. Nakládejte si jen to, co skutečně sníte a raději běžte vícekrát, než abyste jedli obrovské porce za každou cenu. 

přípitek na večírku

Večírky jsou i o lidech 

Ano, přesně tak. Jídlo, pití, ale hlavně hosté. Věnujte se všem hostům v okolí, a pokud máte doprovod, nikdy ho nezapomeňte představit. Je velmi trapné, když opomenete například kolegovi představit svého partnera, který stojí vedle vás. Dbejte pak i na to, co si vezmete na sebe, oblékejte se společensky a elegantně, pokud na pozvánce stojí přesně napsáno, co by měli mít hosté na sobě, jste vždy povinni to dodržet. 

Večírky a společenské zábavy si lze užít naplno a přitom udělat dojem.