Máte blog a plánujete napsat knihu? E-book je skvělý stupeň mezi články na blogu a klasickým výtiskem. Velkou výhodou elektronických knih je to, že mohou být různě dlouhé. Zadarmo můžete nabídnout čtenářům jen dvanáct stránek, ale také ji můžete klasicky prodávat za naprosto běžnou cenu. Díky tomu si můžete přijít i na velké peníze a vytvořit si příjemný pasivní příjem.
 kruhová knihovna

Sdělte lidem své zážitky a znalosti

Psát se dá prakticky o čemkoli. Pokud jste v něčem dobří a chcete to předat dál, e-book je k tomu ideální cestou. Nezáleží na tom, jestli chcete referovat o vaření, cestování nebo kojení. Čtenáři na dané téma se vždycky najdou. Bude poté jen na vás, jestli na tom budete vydělávat nebo ne. Navíc je pouze na vás, kolik do tvorby investujete.
 

Rozhodněte si o formátu

Tradičně můžete najít tři možnosti, a to PDF, EPUB aMobipocket. Nejčastější je samozřejmě PDF a zároveň také nejlevnější. Text můžete jednoduše napsat ve Wordu nebo Officu a potom soubor jen exportovat do PDF. Pořídit si ale pochopitelně můžete i placené verze nejrůznějších programů.
 

Najměte si korektora

Tohle se nejspíš copywriterů týkat nebude, ale ostatních ano. Pokud si nejste v oblasti českého jazyka jistí v kramflecích, nepište knihu sami. Korektor sice bude stát peníze, ale díky němu váš výtvor bude čtiví a stylisticky i gramaticky naprosto v pořádku. Najít ho můžete například v nabídce katalogu freelancerů na portálu Na volné noze. Rozhodně ho nepodceňujte a dobře mu zaplaťte. Vyplatí se.
 čtečka a koblihy

Nezapomínejte na marketing

I kostel potřebuje zvony. Jinak by nikdo nevěděl, kdy do něj má přijít. Je to svatá pravda a týká se to i podnikání. Jistě nezanedbáváte propagaci ani v jiných ohledech, tak na něj nezapomínejte ani tady. Ze zkušeností je efektivní reklama na sociálních sítích, YouTube i na samotném blogu. Mluvte o svém výtvoru a lidé si ho budou chtít přečíst.
 

Počítejte s tím, že to bude trvat

Zde samozřejmě záleží na tom, jak dlouhou knihu píšete. Dvanáct stránek může zabrat jen pár dnů či týdnů. Klasicky dlouhý výtisk ale pravděpodobně zabere i šest měsíců a 400 hodin práce. Počítat totiž musíte nejen se samotným textem, ale také s grafikou, fotografiemi apod. Vše zabere hodně času, úsilí a navíc budete jistě chodit do práce a starat se o rodinu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup