Je před vámi stěhování na druhý konec republiky, nebo jen v rámci jednoho města? Pak budete s největší pravděpodobností balit věci do krabic.

Papírový karton a bublinková fólie – standardní pomůcky při stěhování

Stěhování se neobejde Odnes to bez balicího a výplňového materiálu. Máte několik možností, jak si jej obstarat. Buď budete postupně shromažďovat kartonové krabice z nakupovaného zboží, které vám doručují přepravní společnosti, což je vhodné zejména tehdy, plánujete-li stěhování v dlouhodobém časovém horizontu. Tehdy se vám doma sejde i výplňový materiál, jako je bublinková fólie, tělíska flo-pak, kartonová vlna, nafukovací polštářky atp. Podmínkou je ovšem mít dostatečně dlouhou dobu volný skladovací prostor, kam tento materiál uložíte.

kartonové krabice

Druhou možností je sběr papírových krabic z prodejen průmyslového zboží a potravin. Některé obchodní řetězce se jich rádi zbaví a na vyžádání vám poskytnou vše, co jim překáží na skladě. Vyžaduje to ovšem poměrně dost úsilí, zabere vám spoustu času objíždění obchodů, oslovování skladníků, někdy narazíte na neochotné a mrzké zaměstnance, kteří vám mohou pokazit celý den.

papírové krabice

Třetí možnost je nákup kartonu a výplňového materiálu ve specializovaných e-shopech, tehdy je to sázka na jistotu, že obdržíte karton nepoužitý, neznečištěný, pevný a v potřebné kvalitě. Vyplatí se to zejména tehdy, nemáte-li mnoho času a potřebujete stěhování řešit co nejdříve.

Čtvrtou možností je oslovení stěhovací firmy, některé vám ochotně kartonové krabice zapůjčí nebo prodají, stejně tak i bublinkovou fólii a další výplňové prostředky. Může se vám hodit také tenká polyetylenová flexibilní fólie, s níž snadno zajistíte proti poškození povrch větších předmětů, jako jsou dřevěné desky rozebraného nábytku, spotřebiče, jako je chladnička či pračka, které nelze stěhovat v krabicích atp.