Dětský pokoj bezesporu skýtá mnoho možností, jak se realizovat. Nápaditým interiérovým kreacím se tak meze nekladou. Jen je potřeba všeho s mírou. Zatímco neposedné batole bude z barevného pokoje u vytržení, dospívající školák už bude na nápadité interiérové řešení koukat s lehkou dávkou opovržení. Navrhnout dětský pokoj je bezesporu velmi náročné, neboť dítě roste neskutečně rychle. Jak tedy navrhnout dětský pokoj, aby dokázal růst společně s dítětem nebo s ním minimálně držel krok?

Barevné kombinace do dětského pokoje

Růžová nebo modrá barva na stěnách je sice pastva pro oči, ale dětem se velmi rychle omrzí. Dětský pokoj mnohem více ocení přírodní a neutrální odstíny, které dokáží probudit dětskou představivost. Navíc pokoj úžasné prozáří a opticky zvětší. Jsou to tedy právě neutrální odstín, které vytvoří základní kolorit pro rozvoj dítěte.

barevný poko

Pokoj v neutrálních barvách přitom vůbec nemusí být nudný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí stěny ozdobit barevnými dekoraci, které podpoří neutrální odstín. Pokud se dekorace dítěti omrzí, nebude žádný problém je jednoduše vyměnit za jiné.

Nábytek, který poroste společně s dítětem

dětský poko

Kvalitní nábytek do dětského pokoje je bezesporu nákladná záležitost, ale pokud je vybraný správně, může vydržet i několik let. I v tomto případě platí, všeho moc škodí. Tematicky laděný nábytek sice vypadá dobře, dítě ale velmi rychle omrzí. Navíc v školním věku už jen stěží ocení postel ve tvaru auta nebo pestrobarevný koberec. To pro vás bude znamenat jediné, další nemalou investici, která zasáhne rodinný rozpočet. Raději se zaměřte na kvalitní nezávadný nábytek, který poroste společně s dítětem a vydrží mu třeba až do vysokoškolských let. Základem jsou úložné prostory, kterých není nikdy dost. Skříně na míru jsou ideálním řešením do malých prostorů, kde by klasické typizované výrobky neuspěly.