V souvislosti s přibíráním svalové hmoty můžeme zaznamenat spoustu různých možností a způsobů. Nejedná se o prvoplánový příbytek váhy jako takové. Přestože nás v tomto případě hmotnost zajímá, přirozeně, snažíme se zaměřit na svalovou hmotu – zesílit, obalit se pevnými svaly, být silnější a pevnější. Kvalitní svalová hmota je základem zdravého a správně fungujícího těla.
zeleninové špízy
Přestože třeba nejste vyznavačem toho, že musíte jíst pouze maso, abyste takových svalů dosáhli, i vy máte naději! Obecně je známo, že největším zdrojem svalů jsou bílkoviny – ideálně tedy maso (primárně hovězí a drůbež). V dnešní době se však nemusíme omezovat pouze na tyto pokrmy.
Máme v našem okolí čím dál více lidí, kteří mají intoleranci na živočišné produkty, nebo se dobrovolně stali vegany a vzdali se tak masa i všech mléčných výrobků. Pro tyto případy máme další možnosti, jak se stát doslova kulturistou.
zeleninové špízy
Veganství může být sice skvělý způsob, jak shodit nějaké to kilo. Stejně tak je však možné díky tomuto stravovacímu přístupu pár kil i nabrat. Rostlinná strava je energeticky chudší, a proto je potřeba se zaměřit na to, abychom vyvážili všechny ingredience, které jsou součástí našeho jídelníčku.
Jak nabrat váhu na rostlinné stravě?
1.       Zakomponujte do své stravy kaloricky vydatnější potraviny (ořechy, ořechová másla, avokádo, sušené ovoce, aj.)
2.       Zkuste si častěji připravovat smoothies (je vždy snazší kalorie vypít, než sníst).
3.       V každém jídle mějte alespoň jeden zdroj zdravých tuků (opět ořechová másla a ořechy obecně, avokádo).
4.       Omezte množství zeleniny, které konzumujete.
Samozřejmě je důležité řídit se svým instinktem. Co vám říká tělo? Nikde není psáno, kolik ořechů musíte denně pozřít, nebo v jakém sledu máte jednotlivá jídla přijímat. Naučte se poslouchat sami sebe, jen tak se dostanete do potřebné rovnováhy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup