Brusel je hlavní město Belgie, města na západě Evropy. Naleznete zde mnoho květinových trhů, neboť se zde podobně jako v Nizozemí pěstuje mnoho tulipánů a dalších květin. Stejně tak je zde mnoho památek a muzeí, která Vám blíže přiblíží minulost a ukážou, jak se zde dříve žilo. Jaká z těchto míst se vyplatí navštívit?

Ulice v Bruselu

Vlakové muzeum

Samotná budova není památkou, ale to, co naleznete vevnitř, je něco neuvěřitelného. Naleznete tak první modely vlaků, od těch poháněných párou až po rychlostní vlaky. Do vlaků starých více jak 100 let můžete bez problémů vstoupit a prozkoumat i interiér. Vyzkoušet si můžete i řízení samotného stroje!

Grand Place

Grand Place je považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí v celé Evropě. Posoudit můžete sami. Podívat se můžete na spoustu památek ze 17. století, které jsou právě na tomto náměstí. V noci to zde bouří, protože tu naleznete mnoho barů. Skoro jako Václavské náměstí!

Kostel Saint Gilles

Tento kostel je vzácnou památkou, kterou se vyplatí vidět – klidně i jen zvenku. I jen na pohled Vás ohromí oblouk nad vstupními dveřmi a mozaikovitý vzor! Interiér je ještě hezčí.

Muzeum umění

Pokud jste spíše na umění a obrazy, zajisté navštivte toto muzeum. Naleznete zde nespočet uměleckých děl, od nejstarších až po moderní umění.

Bruselský kostel

Parky, parky a zase parky

V Bruselu naleznete nespočet parků, kde můžete strávit odpoledne. Rozložte si deku a udělejte si piknik poblíž jedné z fontánek, které jsou roztroušené po celém území parku – a to ať už se jedná o park Malou, park Georges Henriho nebo snad park de Wolvendael. Skvělá místa pro odpočinek a relax, kde dáte pauzu unaveným nohám!

Brusel je krásné město plné míst, která si zaslouží větší pozornost. Pokud se chystáte do města sídel Evropské unie, rozhodně nevynechejte naše tipy a nezapomeňte na odpočinek v parku!