Pokud jste fanouškem reggae, jungle nebo hip hop hudebních stylů, určitě neváhejte navštívit festival konající v létě. Protože kdy jindy, než za sluncem prozářených dnů se vydat za poslechem reggae? Léto je pro festivaly jako stvořené.

 Domov reggae hudby

Přehlídka hudebních stylů – jungle, reggae, hip-hop

Reggae, hudební styl vznikl v průběhu 60-tých let na Jamajce, Starším předchůdcem je SKA, hudba spajatá s rhythm and blues, jazzem a soulem.

Jungle hudbu tvoří vrstvený beakbeat, uslušíme především reggae basu a staccato doplněnou vokály.

Hip hop pro některé nejznámnější hudební styl, především ve městech, vznikl během 60-tých let v černošských ghettech spojením jamajských a amerických vlivů. V 90-tých letech se stala populárním v taneční hudbě.

 Západ slunce a reggae

Mo´Fire festival

Letní domácí hudební údalost konající se na konci prvního prázdninového měsíce ve Cvikově. Místní bývalý konologický klub zde každý rok umožňuje k pořádání festivalu nejlepší podmínky. Festival zaměřený na soudsystemovou kulturu, představuje nálož reggae, hiphopu, junglu a dalších tanečních stylů.

Vše probíhá na třech vizuálně odlišných podiích, která jsou zvučená místní zvukařskou špičkou.

Jedno z hlavních podií najdeme hned uprostřed celého areálu, další “cirkusové šapito” je opodál, nicméně zvuk na tomto podiu je neskutečně nádhrený a pohltí Vás téměř na celý večer, třetí stage je nazývána Forest stage, jak již název napovídá,  najdeme na kraji areálu, pokud jste zastánce techna a dnb hudby určitě se na letní podium mrkněte.

Celý areál festivalu zahrnuje stanový kemp, parkoviště, stánky s občerstvením, občerstvení i vegetariánské a veganské. Stánky s upomínkovými předměty, domácí dílny apodobně.

Samozřejmostí je take velký bar s nápoji spojený s jídelním barem, kde najdeme dobroty různého druhu od párku v rohlíku, burgry, halušky, klobásy a mnoho dalších.

V průběhu festivalu můžete slyšet mnoho stylů hudby ale vidět I “sprejerské” umění které každoročně můžeme vidět naživo.

Pro zajímavost uvedu několik jmen které již na festivalu účinkovali:

MC GAY, URBAN ROBOT, NATTY YOUTH SOUND, MATHÉ, MRTy in DUB, BLASK DAMOND, COCOMAN, WOSSA82, YOSHITOSHI a ENKI.

Spojením atmosféry, krajiny Lužických hor, zázemí a kvalitního programu dělá z festivalu Mo´Fire akci, kam budete mít chuť se vracet každý rok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup