Myslíte si, že každá společnost, ve které jste někdy fungovali nebo právě fungujete, vás nepomlouvá? Jsou lidé, kteří žijí naivním životem a myslí si, že jej mají všichni rádi a nikdo s daným člověkem nemá problém.

Věřte, že ať už žijete jakýmkoliv životem, vždy se najde někdo, kdo vás nebude mít rád a to například proto, že bydlíte na lepším místě, než daný člověk nebo že máte například hezčí vánoční světýlka než daný člověk apod. Bohužel dnešní doba je skutečně taková, takže ať člověk udělá cokoliv, vždy se najde někdo, kdo mu bude závidět a bude jej pomlouvat a to právě proto, že daný člověk má něco, co ten druhy nemá a nikdy ani mít nemusí.

pole s domy

Určitě byste si pomluvy takového člověka rozhodně neměli brát k srdci. Vy nic neuděláte s tím, že váš dům je na lepším místě nebo že se vám podařilo sehnat velice krásnou výzdobu, kterou máte například ze zahraničí. Pokud by daný člověk chtěl, mohl se přijít zeptat, odkud něco takového máte a zda je ještě možnost si něco takového zakoupit.

Bohužel nikdy člověk nevyhoví všem a to, i když si mnozí z nás myslí, že vyhovují. Opravdu ne.

Právě kvůli tomu, že existuje závist, existují i pomluvy a jsou lidi, kteří jsou schopni o vás hovořit od rána do večera, protože máte něco, co danému člověku vadí, že nemá on. Vy s tím ale opravdu nic nenaděláte. Ať vás ale ani nenapadne kvůli daného člověka danou výzdobu schovávat nebo kvůli daného člověka prodat vaše bydlení. Takhle daleko to nikdy nesmí zajít a vy to hlavně nesmíte dopustit. Věřte, že by se našlo mnoho lidí, kteří by si kvůli tomu ťukalo na čelo.

zlý soused

Berte to tak, jak to je. Ať si každý člověk tvrdí, co chce. Neberte mu jeho názor a nechte jej tak. Je možné, že mu jednou dojde, že udělal velkou hloupost a bude rád, když to bude moct vzít zpět. Vy hlavně nedělejte vůbec nic a fungujte si dál tak, jak jste fungovali doposud.