Už před lety si spousta z nás osvojila zvyk, že po ranním mytí použije antiperspirant, parfém nebo deodorant. Bohužel ale musím zkonstatovat, že mnohým stále nevadí, že ostatní se od nich zhnuseně odvracejí, popocházejí dál, nebo si v autobuse, či jiném dopravním prostředku, odsedávají.
zátiší parfémy.jpg
Takoví lidé mají zřejmě pocit, že nejsou cítit, nebo jsou přesvědčení, že by za voňavé přípravky na tělo zbytečně vyhazovali peníze.
Někteří trpí nadměrným pocením, tak si zřejmě říkají, že stejně by je nic z toho před pachem neuchránilo, tak se ani nesnaží.
Ale ano, aspoň trochu pomoci si člověk může.
květinová vůně.jpg
Uvařit si šalvěj a užívat ji jak vnitřně, tak zevně (ovšem ne z jednoho hrnku). Oplachovat obličej, dlaně, chodidla. Nevěříte? Funguje to. Mám to vyzkoušené, trpím tím také. Účinkovat začíná už dvě hodiny po požití a dokáže snížit tvorbu potu až o 50%.
Je možné zakoupit i šalvěj zpracovanou podobě kapek pro okamžité použití.
Dokonce i odvar z libečku pomáhá. Asi za týden, kdy ho pijeme ráno a večer začnou být znát jeho účinky.
Sice stejně je lepší poté použít nějakou vůni, ale už budete vědět, že před vámi nebudou ostatní prchat.
Jak se ale vyznat v tom, co potřebujete?
pánský Axe.jpg
Trošku si popovídáme o rozdílech, které nejsou jen v názvech.
Antiperspirant: obsahuje hliníkové soli, které zamezují tvorbě potu tím, že zužují horní část potní žlázy. Mají vliv na redukci bakterií a obsahují většinou i parfém, který překrývá pach.
 Deodorant: neobsahuje hliníkové soli, ale vonné látky nebo antibakteriální přísady, které blokují tělesné pachy, které vznikají množením bakterií na pokožce. Díky nim pot zůstává bez zápachu, ale samotná jeho tvorba není redukována.
Parfém: vydává intenzivní vůni, kde podíl vonných látek je 20-40% a vůně vydrží 6-8 hodin.
Toaletní voda: podíl vonných látek je 5-15%  a to znamená, že nanesená vůně trvá 2-3 hodiny.
Parfémovaná voda neboli toaletní parfém:  Obsahuje vonné látky 15-20% a jeho vůně trvá 4-5 hodin.
Kolínská voda: vonných látek obsahuje 2-4% a vyčichne do 2 hodin.
Je dobré používat antiperspirant bez vůně, pokud chceme použít ještě nějakou vůni, aby se netloukly.
Ani není na škodu použít vše ze stejné řady.
Jen pozor na to, že během sluncem zalitých dnů je nevhodné dávat si na pokožku parfém, který díky obsahu koncentrovaného lihu vytvoří nevzhledné skvrny na kůži. Proto je lepší v těchto dnech používat tzv.bodyspray, neboli tělový sprej s vůní, která je vám příjemná.
Používat některé z přípravků bychom měli celý rok. Ono je dost nepříjemné číst, že turisté, kteří navštívili naši zemi, o nás roztrušují, že nejsme zrovna voňavý národ.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup